SAMORZĄD miasta mrągowo
WŁADZE miasta Mrągowo
Stanisław Bułajewski
Burmistrz Miasta Mrągowo
Tadeusz Łapka
Zastępca Burmistrza Miasta Mrągowo
małgorzata Chyziak
Sekretarz Miasta Mrągowo
Aneta Romanowska
Skarbnik Miasta Mrągowo
Urząd Miejski w Mrągowie
ul. Królewiecka 60A
11-700 Mrągowo
Sekretariat:
tel.: +48 89 741 90 00
fax: +48 89 544 40 31
sekretariat@mragowo.um.gov.pl
Poniedziałek: 8:00-16:00
Wtorek: 7:30-15:30
Środa: 7:30-15:30
Czwartek: 7:30-15:30
Piątek: 7:30-15:30
RADA Miejska w mrągowie
Przewodniczący Rady miejskiej:
Henryk Nikonor
Wiceprzewodniczący Rady miejskiej:
Bogdan Moroz
Marian Miksza
Pozostali członkowie Rady
Miejskiej:
Miejskiej:
Waldemar Cybul
Rafał Czyżewski
Katarzyna Detyna
Jakub Doraczyński
Tomasz Doraczyński
Daniel Jakubas
Mirosław Moczydłowski
Tadeusz Orzoł
Dariusz Papiernik
Grzegorz Parda
Edward Płocharczyk (pełni funkcję radnego od 24.06.2021)
Agnieszka Pytel
Otolia Siemieniec (pełniła funkcję radnej do 30.04.2021)
Ewa Szałachowska
Dominik Tarnowski
Bogusław Wilk
Kamil Wojno
Robert Wróbel
Czesław Zyra
Działalność Rady Miejskiej w Mrągowie w 2021 r.
136
podjętych uchwał
76
zapytań i interpelacji zgłoszonych
do Burmistrza Miasta
Nagrody i wyróżnienia
KONKURS PAP „INNOWACYJNY SAMORZĄD”
Innowacyjny Samorząd to projekt Serwisu Samorządowego PAP, w którym wyłaniane i nagradzane są najbardziej innowacyjne samorządy.
Celem konkursu jest promocja kreatywnych samorządów oraz inspiracja pozostałych jednostek samorządu terytorialnego do podejmowania działań na rzecz innowacyjności.
Szkolny Budżet Obywatelski, realizowany przez Urząd Miejski w Mrągowie, został wyróżnionym w konkursie „Innowacyjny Samorząd” zorganizowanym przez Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej. To spore osiągnięcie, bo w wydarzeniu wzięło udział blisko 400 nowatorskich samorządowych działań.
– Szkolny Budżet Obywatelski to projekt innowacyjny, wprowadzony w 2019 roku. Mrągowo jest jednym z niewielu miast w kraju, które realizuje takie działania. Cieszę się, że zostało to docenione – mówi Stanisław Bułajewski, Burmistrz Mrągowa.
AKADEMIA POLSKIEGO SUKCESU
Trzy Złote Medale Akademii Polskiego Sukcesu trafiły do Mrągowa. Złoty Medal Akademii Polskiego Sukcesu, którym został nagrodzony Burmistrz Mrągowa Stanisław Bułajewski został wręczony 23 lipca, podczas Pikniku Country. Akademia przyznała włodarzowi wyróżnienie „za dynamiczny rozwój Samorządu Terytorialnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w 30-leciu samorządności w Polsce”.
25 września, podczas uroczystej gali w hotelu Robert’s Port, Akademia przyznała również złoty krążek Samorządowi Miasta Mrągowa „za wieloletnią działalność na rzecz rozwoju Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz działalność na rzecz dobra wspólnego”.
W tym roku Akademia nagrodziła również mrągowski Zakład Metalowy „Agromasz”, a także jego właściciela - Janusza Gruszczewskiego. Złoty medal trafił do firmy „za 30-letni dynamiczny rozwój rodzinnej firmy, uznanego w kraju i za granicą producenta maszyn rolniczych”.
– Medale są dowodem na to, że nasze Miasto rozwija się, jest dobrze zarządzane i bardzo dobrze postrzegane na arenie całego kraju, co zauważyła Kapituła – mówi Burmistrz Mrągowa, Stanisław Bułajewski. – To zasługa nie tylko moja, ale przede wszystkim pracowników naszego urzędu i oczywiście mieszkańców miasta. Cieszę się, że już po niespełna trzech latach obecnej kadencji została zauważona ogromna dynamika pozytywnych działać w naszym mieście. Wspomnę również, że wśród dotychczasowych laureatów wyróżnień Akademii jest wiele znamienitości, a więc tym bardziej jestem zaszczycony, że znalazłem się w tym gronie.
oDZNAKA ZA ZASŁUGI DLA SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO
Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego to jednostopniowe polskie resortowe odznaczenie cywilne, nadawane przez ministra właściwego do spraw administracji publicznej, ustanowione rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 12 czerwca 2015 roku.
Stanisław Bułajewski, Burmistrz Miasta Mrągowo został wyróżniony tą specjalną odznaką honorową. Wyróżnienie wręczono podczas uroczystych obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wyróżnienie otrzymało także trzech innych samorządowców z województwa warmińsko-mazurskiego: Bogusław Fijas - Wójt Gminy Ostróda, Marcin Paliński - starosta nidzicki i Maciej Romanowski - starosta elbląski.
Ranking Samorządów „Rzeczpospolitej” 2021
Ranking Samorządów gazety „Rzeczpospolita” jest uznawany za jeden z najbardziej prestiżowych i wiarygodnych w Polsce.
Od 17 lat redakcja „Rzeczpospolitej” ocenia dokonania lokalnych władz w Polsce, pozwala wyłonić i pokazać te samorządy, które najlepiej dbają o swój zrównoważony rozwój.
Zgodnie z przyjętą przez Kapitułę metodologią, ranking weryfikuje skuteczność działań władz samorządowych w kształtowaniu zrównoważonego rozwoju wspólnoty lokalnej, ujmowanego w strategicznych kategoriach: trwałości ekonomicznej, trwałości środowiskowej, trwałości społecznej oraz w zakresie jakości zarządzania.
Mrągowo, w kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich uplasowało się na 33. miejscu, wyprzedzając wszystkie tego typu samorządy z województwa warmińsko-mazurskiego.
– W porównaniu do zestawienia z ubiegłego roku to awans o 12 pozycji – mówi Burmistrz Mrągowa, Stanisław Bułajewski. – Dwa lata temu, gdy analizowany był rok 2018 (poprzednia kadencja samorządu), byliśmy na 348. miejscu. Obecny wyniki to dowód na to, że miasto rozwija się i idzie w dobrym kierunku.
RANKING WATER CITY INDEX 2020
Ranking dotyczy wykorzystania zasobów wody w polskich miastach i stanowi kontynuację raportu wydanego w 2019 r.
W odróżnieniu do zeszłorocznej edycji, WCI 2020 został odrębnie przygotowany dla: metropolii (8), kategorii miast na prawach powiatu (58) oraz dla miast nie będących miastami na prawach powiatu, posiadających co najmniej 20 tys. mieszkańców (152). Mrągowo, w kategorii miast średniej wielkości, zajęło III miejsce.
Autorzy raportu poddali „wodnej” analizie w sumie 218 polskich miast w ramach 4 obszarów oraz 14 kategorii:
życie (woda pitna, woda brunatna, utrzymanie infrastruktury);
kultura i ludzie (waterfront, błękitna i zielona infrastruktura, harmonijna przestrzeń miejska);
zagrożenie (powódź, niedobór (susza), zagrożenie sektorowe, wody opadowe, aktywność samorządu);
gospodarka i biznes (woda dla przemysłu, atrakcyjność biznesowa, transport wodny).